Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
Kominek kamienny – stylowa ozdoba salonu
(2015-11-27)

Coraz więcej polskich domów ma kominki – to korzystne pod kątem kosztów eksploatacji dopełnienie centralnego ogrzewania, a także sposób na wprowadzenie do wnętrza wyjątkowego klimatu.

 f3.jpg

Do dyspozycji jest szeroka gama kominków, a dokładnie wkładów kominkowych, ponieważ to one cieszą się największym powodzeniem. Można zakupić wkład powietrzny – jest on przeznaczony do pracy w jednym pomieszczeniu, lub też zdecydować się na wkład z płaszczem wodnym – w tym przypadku kominek może być podłączony do instalacji CO, aby zasilać swoim ciepłem cały dom, niemniej wiąże się to z wyższymi kosztami wykonawstwa.

Dobór odpowiedniego wkładu kominkowego to podstawa, ale nie można zapominać także o kwestiach estetycznych, a mianowicie obudowie kominka. Gdy poszukujesz czegoś niecodziennego i luksusowego, pomyśl o kominku kamiennym!

Kamień daje naprawdę nieograniczone możliwości aranżacji – można obudować nim tylko wkład kominkowy, można również zapełnić nim całą ścianę, przy której znajduje się kominek, czy też wykonać z niego dodatkowo dekoracyjne półki. Do dyspozycji jest również wiele typów kamienia do wyboru, więc kamienna obudowa kominka może pasować zarówno do aranżacji w stylu nowoczesnym, jak i również klasycznym czy rustykalnym. Jednym z bardziej popularnych wyborów jest kominek z piaskowca, jednak nie robi on aż takiego wrażenia jak ten zrobiony z marmuru.

Obudowa kominka może bazować na dużych, nieobrobionych kamieniach klejonych na zaprawę – wtedy idealnie pasują one do stylu rustykalnego. Można również zdecydować się na obłożenie kominka płytami przyciętymi na wymiar – to z kolei popularne rozwiązanie do wnętrz urządzonych nowocześnie. Kominek może być też otoczony dekoracyjnym portalem – w tym przypadku to świetny wybór do wnętrz urządzonych klasycznie. Do wyboru są też łatwe w układaniu płytki kamienne.

Gdzie kupić kamienną obudowę kominkową? Obudowy tego rodzaju rzadko kiedy dostępne są jako gotowe, dlatego najlepiej skontaktować się z zakładem kamieniarskim. Wtedy jego specjaliści będą mogli przygotować atrakcyjny projekt, a następnie wykonać obudowę kominka zgodnie z życzeniami klienta, aby idealnie pasował on do wnętrza. Koszt kamiennej obudowy kominkowej to od około 1500 złotych do ponad 5000 złotych zależnie od wybranego wariantu.