Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
Kominki, które pokochali mieszkańcy domów
(2015-03-26)

Aranżacja we własnym domu to nie tylko wybór odpowiednich mebli, stylu oraz kolorów. Jednym z istotnych elementów decydujących o niepowtarzalnym charakterze wnętrza jest kominek. To nie tylko źródło ciepła, ale i element, który dodaje elegancji i piękna.

Podczas dokonywania wyboru określonego systemu grzewczego w domu jednorodzinnym coraz częściej decyzja pada na ogrzewanie kominkowe. Za takim wyborem stoi wiele zalet.

kom.jpg

Zalety ogrzewania kominkowego

Kominek z powodzeniem może ogrzać nie tylko pomieszczenie, w którym został zamontowany, ale również cały dom. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu płaszcza wodnego, czyli stalowego pojemnika z wodą, montowanego pod paleniskiem. Ogrzana woda jest rozprowadzana poprzez system centralnego ogrzewania do wszystkich pomieszczeń w budynku. Zaletą tej metody grzewczej są między innymi względy ekonomiczne. System ten jest tani w eksploatacji, a inwestycja w jego instalację może się zwrócić już po jednym sezonie grzewczym. Za wyborem ogrzewania kominkowego przemawia również jego ekologiczny charakter. Materiał opałowy, jakim jest drewno, nie emituje do atmosfery tak szkodliwych substancji, jak ma to miejsce w przypadku ogrzewaniu węglem lub gazem.

Jako niezależne źródło ciepła umożliwia użytkowanie w miarę potrzeb, a ewentualne awarie części instalacji nie mają wpływu na prawidłowe funkcjonowanie całego systemu.

Niezaprzeczalnym argumentem przemawiającym za montażem kominka jako źródła ciepła są jego walory estetyczne i dekoracyjne. Płonący w kominku ogień wytwarza swoisty mikroklimat sprzyjający odpoczynkowi, relaksowi po trudach dnia codziennego, spotkaniom w gronie rodziny i przyjaciół (źródło: http://muratordom.pl/instalacje/kominki-i-piece-wolno-stojace/ogrzewanie-kominkowe-wady-i-zalety,35_87.html).

Mnogość wzorów i stylów pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu do charakteru wnętrza, a także gustów domowników.

Kominek, piec kominkowy, a może kominek kaflowy?

Wybór na rynku jest ogromny i w praktyce każde wnętrze można wyposażyć w to efektowne źródło grzewcze. W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzą się portale, takie jak np. Aurora, wykonany z marmuru Rosso Portugallo i Nero Marquina. Innym ciekawym projektem jest Avia, portal z polerowanego trawertynu.

W stylowych wnętrzach doskonale będzie się prezentował kominek Camila z polerowanego marmuru Mocca z subtelnymi rzeźbionymi elementami dekoracyjnymi.

Niezwykle efektowny jest model Dominica z polerowanego marmuru Dayno Reale i Emperador. O wyjątkowym charakterze tego kominka decyduje jego budowa; jest on usytuowany na profilowanej półce, na której można ustawić dodatkowe elementy dekoracyjne. Kominek może być wyposażony w tradycyjną, prostą szybę, bądź w panoramiczną.

We wnętrzach tradycyjnych dobrze będą prezentować się piece kaflowe, mające obudowę złożoną z metalu i kafli. Wśród pieców kaflowych na uwagę zasługują dwa modele: Marinella oraz Rein.

Oprócz pieca kaflowego, w pomieszczeniu zaaranżowanym w tradycyjnym stylu dobrze będzie się prezentował kominek kaflowy. Na uwagę zasługuje model Gratz, zbliżony kształtem i wielkością do pieca kaflowego z dawnych lat, lub Villach — z praktycznymi dodatkowymi półkami. Więcej informacji można uzyskać stronie www.euro-kom.pl.

Ogrzewanie kominkowe to doskonała alternatywa dla ogrzewania węglowego, gazowego czy elektrycznego. Przemawia za nim nie tylko estetyka, ale również aspekt finansowy.